PRZEMSZA SIEWIERZ 3:2 GWAREK ORNONTOWICE
RKS GRODZIEC BĘDZIN 3:3 DRAMA ZBROSŁAWICE
UNIA KOSZTOWY MYSŁOWICE 1:1 SARMACJA BĘDZIN

Aktualności

KOLEJNY SKALP UNII

• autor: uniadg, 2017-10-30 08:29

W spotkaniu XII kolejki rozgrywek katowickiej grupy IV ligi okręgowej, zespół Unii Strzemieszyce podejmował na obiekcie przy ul. Sportowej drużynę Wyzwolenia Chorzów.

Po jednostronnym spotkaniu, w którym zdominowaliśmy gości w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła – pokonaliśmy chorzowian 5:0 !

Spotkanie przebiegało według znanego nam w tym sezonie scenariusza. Unia grając systemem ,,tysiąca” podań, zmusiła rywali do głębokiej obrony i intensywnego biegania za piłką, co do przerwy pozwoliło drużynie z Chorzowa minimalnie przegrywać, ale w drugiej odsłonie spowodowało, że goście opadli z sił i lider ze Strzemieszyc udokumentował swoją bardzo wyraźną przewagę w tym meczu kolejnymi bramkami. Ta ostatnia, z 87. minuty ustalająca wynik tego meczu - autorstwa Sylwestra Dębowskiego - była tą z gatunku ,,stadiony świata”!

To było kolejne, bardzo dobre spotkanie podopiecznych Piotra Pierścionka, którzy konsekwentnie realizują przedmeczowe założenia i świetnie wywiązują się z roli faworyta w każdym kolejnym spotkaniu.

A za tydzień, będziemy świadkami wydarzenia tej piłkarskiej jesieni – zagramy na Kresowej w Sosnowcu !

28 października, godz. 14.00 – DG, ul. Sportowa 1
KS Unia Dąbrowa Górnicza – AKS CEZ Wyzwolenie Chorzów 5:0 (1:0)
19 min Maciej Kruczek (asysta Daniel Niedzielski) 1:0; 46 min Maciej Kruczek (karny, po faulu na nim samym) 2:0; 60 min Sebastian Koziński (asysta Patryk Taraszkowski) 3:0; 70 min Piotr Witoń (asysta Patryk Taraszkowski) 4:0; 87 min Sylwester Dębowski (asysta Bartosz Barchan) 5:0.

Tomanek – Taraszkowski, Koziński, Szwarga (65 Szczepanik), Dębowski – Bąk, Cichy, Wierzba (60 Franiel), Kruczek, Szymański (60 Witoń) – Niedzielski (65 Barchan).

Żółta kartka: Wojciech Jankowski (Wyzwolenie).