PRZEMSZA SIEWIERZ 3:2 GWAREK ORNONTOWICE
RKS GRODZIEC BĘDZIN 3:3 DRAMA ZBROSŁAWICE
UNIA KOSZTOWY MYSŁOWICE 1:1 SARMACJA BĘDZIN

Aktualności

GRAD BRAMEK W STRZEMIESZYCACH

• autor: uniadg, 2016-04-29 18:18

XXII KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ - GRUPA IV KATOWICE

Dąbrowa Górnicza - Strzemieszyce, ul. Sportowa 1 - 30 kwietnia 2016, godz. 17.00

KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA - KS SILESIA MIECHOWICE  5:3 (2:1)

9 min Sebastian Koziński (głową, asysta Mariusz Suwaj) 1:0; 30 min Bartosz Barchan (asysta Łukasz Śmieciński) 2:0; 38 min Marcel Salicki 2:1; 52 min Marcin Kocjan 2:2; 57 min Bartosz Barchan (asysta Łukasz Wierzba) 3:2; 68 min Sebastian Bocionek 3:3; 79 min Dawid Szwarga (karny) 4:3; 87 min Łukasz Wierzba (asysta Mariusz Suwaj) 5:3.

Unia: Dziurowicz - Grunt, Koziński, Kruczek, Śmieciński - Szwarga, Suwaj, Wierzba (88 Szabla), Wróblewski, Barchan - Majewski (60 Cichy).

Silesia: Nagieł - Gołąb, Griner, Kałuża, Kasprzycki, Kocjan, Lewandowski, Pietras (65 Bocionek), Pospiech, Salicki, Suker.

Żółte kartki: Maciej Kruczek (Unia) ; Dawid Pośpiech, Marcel Salicki (Silesia).

Relacja z meczu w rozwinięciu newsa

W rundzie wiosennej rozgrywek ligi okręgowej, zwykliśmy powtarzać jak mantrę, że na mecze Unii Dąbrowa Górnicza warto przychodzić, bo jest ciekawie i pada dużo bramek. Dokładnie tak właśnie było w spotkaniu XXII kolejki, w której na ulicę Sportową w Strzemieszycach zawitała drużyna z Bytomia – Silesia Miechowice. Piłkarze trenera Piotra Pierścionka byli faworytami tego spotkania, a sami zawodnicy Unii w sobotnie popołudnie stanęli przed szansą na poprawienie swoich humorów po finałowej porażce w finale Pucharu Polski.

Mecz dość szybko ułożył się po naszej myśli. W 8 minucie lewą stroną szarpnął Dawid Wróblewski i bardzo dokładnie dośrodkował w pole karne na głowę Dawida Szwargi, którego strzał głową pod poprzeczkę sprawił bramkarzowi bytomian sporo problemów. Chwilę później, po rzucie rożnym cieszyliśmy się z otwarcia wyniku meczu. Bardzo dobre dośrodkowanie z narożnika boiska Mariusza Suwaja, skuteczną główką na bramkę zamienił Sebastian Koziński. Szybkie prowadzenie dodało jeszcze więcej pewności w poczynania zawodników ze Strzemieszyc i kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. W 30 minucie z lewej strony próbował ostro dośrodkowywać Łukasz Śmieciński, ale wyszedł z tego całkiem kąśliwy strzał, który Sebastian Nagieł w bramce Silesii sparował przed siebie fundując Bartoszowi Barchanowi idealną okazję strzelecką, z której nasz zawodnik skrzętnie skorzystał, podwyższając prowadzenie. W 35 minucie powinniśmy dobić gości. Tym razem prawym skrzydłem ładną akcję zaliczył Łukasz Wierzba, dograł płaską piłkę na 5 metr, gdzie najpierw piętą uderzał Kamil Majewski, a obronioną przez bramkarza z Miechowic piłkę dobijał Bartosz Barchan, ale skończyło się jedynie na kolejnym kornerze. Scenariusz spotkania w tym momencie wskazywał, że powinno być miło, łatwo i przyjemnie, ale spotkaniom Unii w żadnym wypadku nie towarzyszy na wiosnę przewidywalność i nuda. Trzy minuty później, goście strzelili bramkę kontaktową. Wyróżniający się od początku meczu Marcel Salicki w ekipie gości otrzymał piłkę na 20 metrze i otoczony czwórką naszych defensorów podjął z nimi nierówną walkę. Dwóch przepchnął, trzeciego ograł, a po interwencji kolejnego najszybciej zorientował się gdzie jest piłka i z okolic 16. metra oddał strzał, który wylądował przy słupku bramki Unii. Bramka z niczego, która dała przyjezdnym wiarę w to, że po przerwie można jeszcze powalczyć z gospodarzami o dobry wynik.

O ile pierwsza połowa  miała jeszcze coś wspólnego z majówką, bo kontrolowaliśmy przebieg gry, było spokojnie a momentami nawet sennie, to druga odsłona rozgrzała nas na dobre. Silesia ambitnie walczyła w środku pola, dużo biegała, była agresywniejsza, ale nie stwarzała sobie praktycznie żadnych sytuacji. Pomimo tego, w 52 minucie mieliśmy już remis. Przed polem karnym Unii zapanował chaos. Goście szukali rozwiązania dla swojej akcji, a defensywa Unii próbowała oddalić zagrożenie od swojego pola karnego. Z ogólnego zamieszania skorzystał Marcin Kocjan, który skończył całą zabawę konkretnym, soczystym uderzeniem na naszą bramkę, a piłka pomimo interwencji Marcina Dziurowicza wylądowała w siatce. Na trybunach mała konsternacja, ale w szeregach piłkarzy Unii nie było widać większego zdenerwowania. W 57 minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bartosz Barchan, ale bardzo duże słowa uznania należy skierować do Łukasza Wierzby, który wzorowo wywiązał się z roli skrzydłowego, przeprowadzając skuteczną akcję pod sama linię końcową i idealnie dograł na 5 metr przed bramką gości, gdzie na wślizgu piłkę do siatki skierował ,,Bari”. W 68 minucie znowu mieliśmy remis, a bramce towarzyszyły spore protesty piłkarzy Unii i kibiców na trybunach. Goście przeprowadzili składną akcję, w finale której piłkę w polu karnym otrzymał stojący na bardzo wyraźnym spalonym zawodnik Silesii, który w chwilę później umieścił ją w bramce gospodarzy. Sędzia boczny w momencie podania zasygnalizował głównemu ,,spalonego”, ale główny rozjemca tego meczu wskazał na środek boiska i decyzji swojej pomimo konsultacji z bocznym arbitrem nie zmienił. Miał rację, gdyż podaną w pole karne piłkę przeciął nieudaną interwencją Sebastian Koziński zmieniając tor lotu piłki i w myśl stosowanych od niedawna przepisów zawiązał nową akcję i sędzia mógł puścić grę. Faktem jest, że przepis ten budzi kontrowersje na całym świecie, więc nie dziwne , że w Strzemieszycach także :)  Nie zmienia to faktu, że zagotowało się na dobre na trybunach, a i w szeregach gospodarzy zauważyć było można oznaki zdenerwowania, które jeszcze próbował uspokajać trener Pierścionek, apelując o spokój, gdyż do końca meczu pozostawało jeszcze ponad 20 minut, ale później i jemu udzieliły się emocje. W 74 minucie pięknym uderzeniem popisał się ,,Wróbel”, ale piłkę spod poprzeczki na róg wybił bramkarz Silesii. Chwilę potem, kibice i piłkarze Unii domagali się karnego za odbicie piłki ręką na linii bramkowej, ale tajemnicą pozostanie, czy faktycznie były przesłanki ku ,,jedenastce”, czy była to reakcja mocno życzeniowa… W 78 minucie, po strzale zza pola karnego i podobnej reakcji trybun i zawodników Unii, sędzia... wyraził aprobatę dla żądań ogółu i wskazał na ,,wapno”. Pewnym egzekutorem karnego był Dawid Szwarga wyprowadzając nas kolejny raz w tym meczu na prowadzenie. Końcówka meczu była spokojna, bo goście wyraźnie opadli z sił, a my będąc w gazie szukaliśmy kolejnej bramki. W 87 minucie, po świetnej akcji wynik meczu ustalił Łukasz Wierzba, który dostał idealne podanie w tempo, minął rywala, pomimo że był faulowany utrzymał się na nogach i w pojedynku z bramkarzem  nie dał mu żadnych szans, umieszczając piłkę w siatce bramki gości.

Po 93 minutach, sędzia zakończył to emocjonujące spotkanie. Zasłużone zwycięstwo odnieśli podopieczni Piotra Pierścionka, choć rywale nieoczekiwanie w trakcie meczu wrócili do gry i sprawili nam sporo kłopotów. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi trzech punktów, które pozwoliły Unii awansować na 4 miejsce w ligowej tabeli.