UNIA DĄBROWA GÓRNICZA - WARTA ZAWIERCIE

• autor: uniadg, 2019-10-28 07:58

Przegrywamy z Wartą Zawiercie 0:1

Po meczu wypowiedział się trener Piotr Pierścionek:
"Jak się nie strzela bramek to się meczu nie da wygrać. Szkoda mi mojego zespołu bo z gry nie zasłużyliśmy na porażkę. Przez większość meczu kontrolowaliśmy grę dominując nad przeciwnikiem, niestety jeden techniczny błąd przy wyprowadzaniu akcji ofensywnej skutkował stratą bramki. Przy agresywnie i twardo grającym przeciwniku nie udało się odrobić straconego gola. Wygląda na to, że przebudowa naszej drużyny w tym sezonie jest trudniejsza niż wszyscy przypuszczaliśmy. Pomimo nie najlepszych wyników w tej rundzie wierze w nasz zespół i w każdego z osobna zawodnika. Jestem pewien, że obronimy IV ligę w DG "

Podsumowując 12 kolejek, które są za nami, możemy stwierdzić jasno, nie strzelamy bramek. Mamy ich tylko 13, co jest najsłabszym wynikiem spośród 16 drużyn w lidze.
Przed nami dwa mecze wyjazdowe do Unii Kosztowy, lidera ligi i do Świętochłowic. 16 listopada meczem u siebie z AKS Mikołów zakończymy rundę jesienną.

Nie ma się co poddawać i użalać nad sytuacją, mamy 3 mecze w którym musimy ugrać jak najwięcej.
Unia zawsze gra i walczy do końca.

Weber - Kowalczyk (70' Lipiec) - Krzykowski - Koziński -Dębowski - Warzycki (65 'Tryba) - Bąk - Derlatka - Syguła (82' Maślanka) - Janosz (65' Jędrzejczyk) - Misztal

Losowanie zwycięzcy nagrody, którą jest walizka podróżna ufundowana przez Panią Tatianę Duraj-Fert z Vip Collection odbędzie się w najbliższy czwartek przed treningiem. Do finału trafiły dwie osoby, które wytypowały prawidłowo wynik meczu.

CYKLON ROGOŹNIK - UNIA DĄBROWA GÓRNICZA 1/2 PP

• autor: uniadg, 2019-10-16 09:17

JESTEŚMY W FINALE PUCHARU POLSKI

KS Cyklon Rogoźnik 0️⃣
KS Unia Dąbrowa Górnicza 2️⃣
bramka samobójcza
Oliwier Maślanka

Mecz podsumował trener Pierścionek:
"Trzeba przyznać, że Cyklon Rogoźnik zawiesił nam w tym meczu wysoko poprzeczkę. Myślę, że z taką grą i z takimi zawodnikami bez problemu poradzili by sobie w IV Lidze.
Na szczęście graliśmy bardzo cierpliwie i konsekwentnie przez cały mecz i zostaliśmy nagrodzeni dwoma bramkami w końcówce spotkania. Trzeba też przyznać, że w pierwszej połowie mieliśmy trochę szczęścia i przede wszystkim Olka Webera w bramce. Przeciwnik miał dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramek, których na szczęście nie wykorzystał . Gratulacje dla zespołu za zwycięstwo i awans do finału PP. Teraz czas na nas trudny mecz w Radzionkowie z Cidrami
Zapraszamy wszystkich do kibicowania".

Skład
Aleksander Weber
Jakub Lipiec (75' Daniel Warzycki)
Sebastian Koziński
Igor Krzykowski
Sylwester Dębowski
Bartosz Derlatka
Mateusz Flak (46' Tomasz Tryba)
Krzysztof Bąk
Radosław Syguła (60' Slava Kurochenko)
Józef Misztal (89' Oliwier Maślanka)
Rafał Jędrzejczyk (60' Jan Janosz)

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA - SLAVIA RUDA ŚLĄSKA

• autor: uniadg, 2019-10-14 11:49

KS Unia Dąbrowa Górnicza 2
Józa Misztal
Bartek Derlatka
Slavia Ruda Śląska 0

Z punktu widzenia tabeli bardzo ważne trzy punkty naszej drużyny. Tylko to się dla nas liczyło, styl i jakość gry w tym meczu zeszła na drugi plan. Niestety, brak skuteczności jest dalej widoczny. W drugiej połowie Janek Janosz sam mógł skompletować hattricka, jednak nie wykorzystał swoich bardzo dobrych szans. Cieszymy się oczywiście ze zwycięstwa i koncentrujemy się na tygodniu pełnym wyzwań. Już we wtorek mecz o wejście do finału PP w Rogoźniku i sobotni wyjazd do jednego z faworytów do awansu do III ligi, Ruchu Radzionków

Weber - Kowalczyk (65' Lipiec) - Krzykowski - Szczepanik - Dębowski - Derlatka - Bąk - Syguła (80' Kurochenko) - Warzycki (46' Flak) - Misztal - Jędrzejczyk (60' Janosz)

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA - PRZEMSZA SIEWIERZ

• autor: uniadg, 2019-09-30 12:05

Porażka 1:4 z Przemszą Siewierz

Honorowe trafienie zanotował Sebastian Koziński
Na nic więcej w tym dniu nie było stać naszego zespołu.

Podsumowując to co wydarzyło się na boisku musimy jasno stwierdzić, że nie mieliśmy prawa wygrać sobotniego meczu. Przemsza Siewierz wygrała zasłużenie będąc zdecydowanie lepszym zespołem w każdym elemencie gry. My graliśmy bardzo źle, a jeszcze gorzej zachowywaliśmy się przy stałych fragmentach gry, tracąc łącznie 4 bramki. Jednym słowem kompromitacja. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Najlepszym lekarstwem będzie zwycięstwo w następnym spotkaniu. Okazja już w najbliższą środę w Pucharze Polski.

Skład
Kłosek - Kowalczyk (75' Lipiec) - Koziński - Krzykowski - Dębowski - Derlatka - Machalski (75' Flak) - Bąk - Misztal -Kurochenko (60' Jędrzejczyk) - Janosz (83' Maślanka)

INFORMACJA O TRENINGACH

• autor: uniadg, 2019-09-23 13:57

Treningi młodszych grup  będą odbywały się w środy i piątki w godzinach 16:30-17:45

Numer konta i kwota pozostaje bez zmian.

Trener Daniel Nowak prosi o informacje poprzez sms (506708107) od każdego z zawodników odnośnie wzrostu i wagi do końca tygodnia.

Grupa treningowa 2008 ze względu na zbyt małą frekwencję na treningach została obecnie rozwiązana

Witamy!

W SEZONIE 2017/18 KIBICUJĄ UNII DĄBROWA GÓRNICZA