RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 2:2 ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE
PRZEMSZA SIEWIERZ 3:2 GWAREK ORNONTOWICE
RKS GRODZIEC BĘDZIN 3:3 DRAMA ZBROSŁAWICE
UNIA KOSZTOWY MYSŁOWICE 1:1 SARMACJA BĘDZIN

Zegar

Aktualności

CZTEROPAK WITONIA !

• autor: uniadg, 2016-04-07 12:12

Sobotnie, ligowe spotkanie piłkarzy Unii Dąbrowa Górnicza rozgrywane było w trudnych warunkach. Polonia Bytom podjęła nas na bocznym boisku piłkarskiego kompleksu przy ul. Olimpijskiej i o ile nasza murawa w Strzemieszycach pozostawia wiele do życzenia, to w Bytomiu piłkarze obu drużyn rywalizowali na boisku, na którym w wielu miejscach tej murawy... po prostu nie było. Jeśli dodamy do tego deszczową aurę i gospodarzy rozpaczliwie szukających ligowych punktów, to jasnym było, że o zwycięstwo z zamykającą ligową tabelę drużyną z Bytomia łatwo nie będzie... Poprzeczkę dla podopiecznych Piotra Pierścionka podniósł także skład drużyny gospodarzy na to spotkanie, w którym m.in. znaleźliśmy nazwiska piłkarzy znanych z występów II-ligowej Polonii: Daniel Kutarba, Łukasz Grube, Adrian Krysian, czy też Andrzej Piecuch.

Jak się okazało, taktyka naszego trenera na ten mecz bardzo długo przynosiła pożądane efekty. Unia pozwalała bytomianom rozgrywać piłkę i upatrywała swoich szans w grze z kontry. W 7 minucie, jedna z pierwszych takich kontr zakończyła się powodzeniem. Jakub Cichy zagrał piłkę na prawe skrzydło, gdzie Łukasz Wierzba z kolei  posłał dokładną piłkę w pole karne do Piotra Witonia, którego strzał z pierwszej piłki znalazł drogę do siatki Jarosława Hladika. W 12 minucie, wzorową akcję piłkarzy z Dąbrowy Górniczej zatrzymał w polu karnym nieprzepisowym ściągnięciem do parteru Macieja Kruczka jeden z obrońców i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Bramkarz Polonii wyczuł intencje strzelającego Dawida Szwargi i zdołał zapobiec utracie drugiej bramki. Niewykorzystana sytuacja na 2:0, mogła parę minut później się zemścić, ale świetną interwencją po strzale z rzutu wolnego popisał się występujący w bramce Unii w tym spotkaniu - Marcin Dziurowicz. W 19 minucie, dynamicznym rajdem lewą stroną popisał się Dawid Wróblewski a jeden z defensorów gospodarzy zatrzymał go nieprzepisowo w polu karnym i sędzia ponownie wskazał na ,,wapno". Tym razem do piłki podszedł Piotr Witoń i pewnie podwyższył nasze prowadzenie. Do 30 minuty nic nie wskazywało na to, że będziemy mieć jakiekolwiek problemy w tym meczu. Wszystko co złe dla Unii zapoczątkował rzut wolny na wprost naszej bramki z około 20 metrów. Po strzale jednego z zawodników gospodarzy... zupełnie nieoczekiwanie sędzia Mateusz Konieczny podyktował karnego dla Polonii za zagranie ręką jednego z zawodników Unii stojącego w murze. Mocno kontrowersyjna decyzja, której konsekwencją w chwilę później była bramka kontaktowa autorstwa Radosława Hassa. Po kolejnych 5 minutach był już remis. Stratę w środku pola zaliczył Dawid Szwarga a gospodarze rozegrali wzorowy kontratak. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku remisowym.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Unia odważniej zaczęła sobie poczynać w środku pola i optyczna przewaga należała do naszego zespołu. Na prowadzenie powróciliśmy w 54 minucie. Akcję prawą stroną naszego zespołu uruchomił długim przerzutem piłki Aleksander Kijas, którego podanie przedłużył głową Maciek Kruczek a od połowy boiska na bramkę gospodarzy pomknął Łukasz Wierzba, wpadł w pole karne, zagrał futbolówkę na długi słupek a trzecią bramkę dla Unii zdobył - nie kto inny jak - Piotr Witoń! W 66 minucie okres bardzo dobrej gry naszego zespołu zaowocował kolejnym golem. Składną wymianę piłek przed polem karnym gospodarzy zakończyło podanie Mariusza Suwaja do stojącego w polu karnym Witonia, który wygrał pojedynek 1 na 1 z obrońcą i pewnie umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Trzy minuty później, Dawid Wróblewski stanął przed szansą podwyższenia wyniku, ale jego strzał i dobitkę efektownie wybronił bramkarz Polonii. W 73 minucie, nie zdołaliśmy odbudować ustawienia w linii obronnej po rzucie rożnym i świetne przerzucenie piłki na lewą stronę pola karnego wykorzystał Andrzej Piecuch strzelając trzecią bramkę dla bytomian.

To, że w tym meczu byliśmy drużyną lepszą pokazało ostatnie 20 minut. Unia trzymała piłkę daleko od własnej bramki, panowaliśmy nad wydarzeniami na boisku i powinniśmy ten mecz wygrać bardziej okazale. Najpierw w 82 minucie z 8-9 metrów do pustej bramki nie trafił Przemek Szabla a w 90 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Dawid Wróblewski.

Po 93 minutach, sędzia zakończył to ciekawe i emocjonujące spotkanie. Polonia w składzie w którym zagrała przeciwko Unii z pewnością jeszcze w rozgrywkach grupy IV katowickiej Ligi Okręgowej  zapunktuje, gdyż zaprezentowała się więcej niż dobrze. Podopieczni Piotra Pierścionka wygrali zasłużenie. Cieszy fakt, że pomimo roszad w składzie, gra długimi fragmentami może się podobać, daje się zauważyć bardzo duże zaangażowanie wszystkich zawodników i co ważne - każdy mecz w rundzie wiosennej zespołu Unii przynosi sporo emocji, dużo bramek a punkty w końcowym rozrachunku dopisywane są w tabeli naszemu zespołowi!

Piotrkowi Witoniowi gratulujemy ustrzelenia ,,czteropaku", a trenerowi i całej drużynie dobrej postawy i zwycięstwa w Bytomiu!

XIX KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ - GRUPA KATOWICE IV

Bytom, ul. Olimpijska 2 - 9 kwietnia, sobota, godz. 16.00

KS Polonia II Bytom - KS Unia Dąbrowa Górnicza 3:4 (2:2)

7 min Piotr Witoń (asysta Łukasz Wierzba) 0:1; 19 min Piotr Witoń (karny po faulu na Dawidzie Wróblewskim) 0:2; 31 min Radosław Hass (karny) 1:2; 36 min Radosław Hass 2:2; 54 min Piotr Witoń (asysta Łukasz Wierzba) 2:3; 66 min Piotr Witoń (asysta Mariusz Suwaj) 2:4;  73 min Andrzej Piecuch 3:4.

Żółta kartka: Kamil Majewski (Unia DG)

Unia: Dziurowicz - Kruczek, Koziński, Szwarga, Śmieciński - Cichy (46 Kijas), Suwaj, Wróblewski, Wierzba (74 Szabla), Barchan (74 Majewski) - Witoń.