PRZEMSZA SIEWIERZ 3:2 GWAREK ORNONTOWICE
RKS GRODZIEC BĘDZIN 3:3 DRAMA ZBROSŁAWICE
UNIA KOSZTOWY MYSŁOWICE 1:1 SARMACJA BĘDZIN

Aktualności

LIDER ZATRZYMANY W DĄBROWIE

• autor: uniadg, 2016-04-01 21:43

W ramach XVIII kolejki Ligi Okręgowej, zespół Unii Dąbrowa Górnicza podejmował w Strzemieszycach lidera tabeli - Wartę Zawiercie.

Podopieczni Piotra Pierścionka w wiosennej rundzie rewanżowej prezentują się jak dotąd bardzo dobrze, tym nie mniej nie byli faworytami w spotkaniu z liderem naszej grupy ligi okręgowej. Na domiar złego, trener Unii nie mógł skorzystać w tym meczu z usług pauzującego za kartki Krzysztofa Bąka, co zaowocowało istotnymi zmianami w ustawieniu formacji defensywnych. Drużyna gości toczy korespondencyjny pojedynek z Orłem Miedary o awans do wyższej klasy rozgrywkowej i oprócz kolejnych rywali musi sobie radzić także z towarzyszącą im presją.

Sobotni mecz był typowym spotkaniem w którym główną rolę odgrywała realizacja założeń taktycznych i walka na całej długości i szerokości boiska. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Ponieważ żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i zaangażować większych środków w działania ofensywne, to sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, ale mecz oglądało się z dużym zainteresowaniem. Po przerwie odważniej zagrali piłkarze z Zawiercia i zarysowała się przewaga optyczna zespołu gości, ale to Unia otworzyła wynik tego meczu. W 54. minucie, gospodarze świetnie rozegrali stały fragment gry i bardzo dobre dośrodkowanie z narożnika boiska Mariusza Suwaja, strzałem głową  na bramkę zamienił Dawid Szwarga. Warto zauważyć, że Dawid strzela bramkę dla Unii w trzecim kolejnym meczu na wiosnę.  Gola wyrównującego goście zdobyli w 63. minucie, a jej autorem był Damian Adamiecki. Utracie tej bramki piłkarze ze Strzemieszyc z pewnością mogli zapobiec, ale uczciwie trzeba przyznać, że liderowi z przebiegu meczu ta bramka się należała. W końcowych minutach było trochę nerwowo, bo piłkarze Warty wykonywali kilka stałych fragmentów gry pod bramką Unii, ale nie stworzyli sobie klarownej sytuacji bramkowej i mecz zakończył się podziałem punktów.

Jak się okazało, punkt zdobyty w Dąbrowie Górniczej pozwolił piłkarzom z Zawiercia umocnić się na pozycji lidera, gdyż Orzeł Miedary uległ Tęczy Błędów 1:2.

Za tydzień, piłkarze Unii Dąbrowa Górnicza rozegrają wyjazdowy mecz w Bytomiu a ich rywalem będzie Polonia II Bytom.

KS Unia Dąbrowa Górnicza - KP Warta Zawiercie  1:1 (0:0)

54 min Dawid Szwarga (głową) 1:0; 63 min Damian Adamiecki 1:1.

Unia: Maciejowski - Grunt, Koziński, Kruczek, Śmieciński - Szwarga, Suwaj, Wróblewski (83 Majewski), Wierzba (87 Nowak)- Barchan (65 Lipkiewicz), Witoń.

Warta: Tomanek - Sołtysik, Marek, Adamiecki, Wolny, Białkowski, Mąka, Grim, Taraszkowski, Sołtysik, Radosz (70 Karpiński).

Żółte kartki: Suwaj i Grunt (Unia DG).