RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 2:2 ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE
PRZEMSZA SIEWIERZ 3:2 GWAREK ORNONTOWICE
RKS GRODZIEC BĘDZIN 3:3 DRAMA ZBROSŁAWICE
UNIA KOSZTOWY MYSŁOWICE 1:1 SARMACJA BĘDZIN

Zegar

Aktualności

Wygrana z Ciężkowianką

• autor: iwuaen, 2012-05-27 21:02

Kolejna wiosenna zła passa Unii została przerwana przez piłkarzy ze Strzemieszyc, którzy pokonali Ciężkowiankę Jaworzno 2:0. Były to pierwsze punkty Unii pod wodzą nowego trenera Dariusza Garczarczyka.

Jak większość spotkań tej rundy Unia rozpoczęła dobrze stwarzając sobie dogodne sytuacje. Jednak to co jest bolączką piłkarzy Unii czyli brak skuteczności, również i w tym spotkaniu było widoczne. Momentami jak sparaliżowani zachowywali się w polu karnym ofensywni piłkarze biało-niebieskich. Dwie dogodne sytuacje miał Kamil Kuzior oraz Przemysław Mikoda. Groźny strzał oddał Sebastian Sokół, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, od ziemi i wypadła na boisko. Unia mogła zostać skarcona po jednej kontrze i prostopadłym zagraniu, zawodnik Ciężkowianki strzelił w słupek. Chwilę później to znów goście mogli wyjść na prowadzenie. Jednak strzał napastnika z Jaworzna był zbyt lekki by móc zaskoczyć Piotra Iwaniuka.

Gospodarze w drugiej odsłonie dalej dążyli do strzelenia bramki. Lecz kolejne akcje Unii kończyły się fiaskiem. W 65 minucie groźnie wyglądającej kontuzji stawu skokowego doznał obrońca Ciężkowianki. Pogotowie ratunkowe odwiozło go do szpitala z podejrzeniem złamania. Przerwę w grze wykorzystali piłkarze Unii, którzy z animuszem ruszyli na bramkę gości. Kolejną okazję zmarnował Mikoda, oddając strzał głową. Piłka jednak trafiła w poprzeczkę. Dośrodkowanie Przemysława Wołczyka głową na bramkę zamienił Kuzior. Również głową mógł zdobyć gola Krystian Kowalczyk, lecz i jego strzał okazał się niecelny, lecąc nieco nad poprzeczką. Obie drużyny próbowały zdobyć jeszcze bramkę. Ta sztuka udała się Unii. W 90 min. Dawid Stochel został faulowany w polu karnym, sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Wołczyk pewnie egzekwował "jedenastkę" podwyższając na 2:0. Mimo, iż było to 90 minuta meczu, sędzia ze względu na wcześniejszą dłuższą przerwę w grze postanowił doliczyć 8 minut do regulaminowego czasu gry. Niemalże w ostatniej minucie Ciężkowianka po dośrodkowaniu strzeliła w słupek i w dużym zamieszaniu strzał na samej lini bramkowej zdołał złapać Iwaniuk. Goście sygnalizowali, że piłka znalazła się w bramce lecz sędzia liniowy bramki się nie dopatrzył. Chwilę później sędzia skończył emocjonujący mecz, a Unia tym samym przerwała serię 4 porażek z rzędu.

Unia Strzemieszyce - Ciężkowianka Jaworzno 2:0 (0:0)
1-0 Kuzior 70'
2-0 Wołczyk 90' (karny)

Unia - Iwaniuk - Roterman, Bojacz, Kusiak, Broniszewski - Sokół, Szymański ( 80. Stochel), Kuzior, Piątek (87. Orłowski), Wołczyk (90+. M.Nowak)  - Mikoda (60. Kowalczyk)