RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 2:2 ¦LˇSK ¦WIĘTOCHŁOWICE
PRZEMSZA SIEWIERZ 3:2 GWAREK ORNONTOWICE
RKS GRODZIEC BĘDZIN 3:3 DRAMA ZBROSŁAWICE
UNIA KOSZTOWY MYSŁOWICE 1:1 SARMACJA BĘDZIN

Zegar

Aktualno¶ci

Problemy w Unii

• autor: iwuaen, 2012-05-10 18:00

Tej wiosny piłkarze Unii Strzemieszyce nie prezentuj± tak dobrej formy jak jesieni±. Z dziewięciu spotkań wygrali tylko dwa, a resztę przegrali. I tak było z Podlesiank± Katowice.  Niedzielne spotkanie zakończyło się znów feralnym wynikiem dla Unii - 0:1.

Już w 2 minucie Podlesianka mogła obi±ć prowadzenie za spraw± Adriana Leksa. Nie wykorzystał on jednak błędu Karola Kusiaka, który Ľle obliczył lot piłki i jego strzał trafił w słupek. Unia powoli dochodziła do głosu jednak ciężko jej było stworzyć sobie jak±¶ klarown± sytuację. Bardzo dobr± okazję miał Michał Nowak, który otrzymał podanie w tzw.uliczkę od Krystiana Kowalczyka. Nowak min±ł bramkarza jednak z ostrego k±ta nie dał rady trafić do siatki. Dogodn± sytuację zmarnował również Kamil Kuzior.

W drugiej połowie nie było zbyt wielu sytuacji jednak to Unia miała więcej z gry, choć nie potrafiła udokumentować swojej lekkiej przewagi. W dodatku w 72 minucie straciła bramkę za spraw± Leksa, który otrzymał długie podanie z obrony i będ±c sam na sam z Piotrem Iwaniukiem pewnie pokonał bramkarza go¶ci. Piłkarze Unii sygnalizowali, Leks był na pozycji spalonej lecz sędzia liniowy był innego zdania. Sam± końcówkę meczu Podlesianka kończyła w osłabieniu, gdyż za niesportowe zachowanie czerwon± kartk± został ukarany jeden z piłkarzy z Podlesianki. W doliczonym czasie gry Sebastian Sokół zdobył bramkę po rzucie rożnym lecz tym razem sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Wynik nie uległ już zmianie i Unia przegrała po raz kolejny 0-1.

Podlesianka Katowice - Unia Strzemieszyce 1:0 (0:0)